Defense-Lawyer_MainPic תלונות שווא
Defense-Lawyer_MainPic תלונות שווא
פנייה לייעוץ אישי  כיצד להתמודד עם תלונת שווא בגירושין?

  "אני לא רוצה אותך ליד הילדים שלי, תתרחק מפה"; אמירות כאלה נשמעות לא פעם במסגרת הליך הגירושין.

  כיצד להתמודד עם תלונת שווא בגירושין?

  למרבה הצער, לא מעט מקרי גירושין נגררים למחוזות של תלונות שווא הדדיות. איך מתמודדים עם תלונת שווא במסגרת הליך הגירושין? כיצד כדאי להתנהל? על כך במאמר שלפניכם.

  תוכן עניינים

  צו הרחקה וצו הגנה

  לא מעט מקרי גירושין נפתחים עם 'צו הרחקה' אותו מוציאה האשה כנגד הגבר.

  ניתן לגרום להרחקת הגבר מהבית, בקלות יחסית, על ידי תלונה כנגדו במשטרה על אלימות פיזית או מינית כלפי האשה או הילדים. לאחר צו ההרחקה שניתן על ידי המשטרה, ניתן לבקש גם 'צו הגנה' מבית המשפט. צו ההגנה, אם יתקבל, ירחיק את הגבר ממשפחתו לתקופה ממושכת יותר.

  כאשר מדובר בתלונת אמת, בוודאי שיש להרחיק את הגבר ממשפחתו. האפשרות להרחיק גבר אלים המהווה סיכון לאשתו או לילדיו היא אפשרות מבורכת. עם זאת, למרבה הצער, ישנם מקרים לא מעטים בהם מדובר בתלונת שווא אשר משמשת לניגוח הגבר או להפעלת לחץ כנגדו במסגרת הליך גירושין רווי יצרים.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   ההגנה על מתלוננות שווא

   גם אם הגבר מצליח להוכיח כי מדובר בתלונת שווא, על פי הנחיית הפרקליטות אין להעמיד לדין נשים המגישות תלונות שווא. זאת בכדי שנשים שבאמת סובלות מאלימות לא תפחדנה להתלונן.

   עם זאת, בפני גבר שנפגע מתלונת שווא עומדת אופציית התביעה האזרחית: הוא יכול לתבוע את האשה בתביעת נזיקין בבית המשפט האזרחי. אלא שאופציה זו אינה פשוטה, והיא כרוכה כמובן בהוצאות כספיות מרובות. זאת ועוד, על התובע להוכיח לבית המשפט את טענותיו, ואם הוא לא יצליח לעשות זאת, הוא עלול להתחייב בהוצאות המשפט.

   תלונת שווא בגירושין – המפתח: איסוף מסמכים והקלטות

   הדרך הטובה ביותר להתמודד עם תלונת שווא בגירושין, היא על ידי איסוף מסמכים והקלטות המפריכות את התלונה. בעידן של ימינו, קל מתמיד להקליט, לצלם ולאסוף מסמכים העשויים להוכיח כי התלונה היא שקרית.

   תלונות שווא בגירושין

   לא מעט פעמים, אחד הצדדים מנסה ליצור פרובוקציה בכדי לגרור את הצד השני להתנהג בצורה אלימה אשר תשמש כבסיס לתלונה כנגדו. חשוב, אפוא, לשים לב לפרובוקציות מהסוג הזה ולא להיגרר אחריהן. זאת ועוד, במידת האפשר, מומלץ להצטייד במכשיר הקלטה או במצלמה נסתרת אשר תתעד את רגעי הפרובוקציה ותוכיח לבית המשפט כי מדובר בתואנת שווא.

   לתלונת שווא יש מחיר

   גם אם את/ה מצליח/ה להגיש תלונת שווא כנגד הצד השני ולהרחיק אותו מהילדים, חשוב שתדע/י שיש לכך מחיר. אדם שהגישו כנגדו תלונת שווא הופך למריר וכאוב יותר, והוא בדרך כלל נלחם בחזרה בצורה חזקה יותר. אדם כזה לא יסכים על שום דבר וייטה לריב על כל צעד ושעל, מה שיהפוך את הגירושין לסיוט עבור שני הצדדים – בוודאי עבור הילדים.

   משום כך, מאד לא מומלץ להשתמש בטקטיקה הנפסדת של תלונת שווא. מלבד העובדה שמדובר בעבירה פלילית לכל דבר ועניין, תלונת שווא היא חרב פיפיות המזיקה בטווח הארוך לכל הצדדים.

   נשום עמוק, פעל בצורה שקולה, וכך תנצח

   כאשר מגישים כנגדך תלונת שווא, הפגיעה בך היא אנושה. אתה הופך באחת מאדם נורמטיבי ומכובד לאדם החשוד במעשים פליליים – לפעמים חמורים ביותר. הנטייה הטבעית והמובנת מאד היא לאבד את העשתונות ולבצע מעשים נמהרים.

   חשוב מאד, אפוא, לעצור, לנשום עמוק ולפעול בצורה שקולה. על ידי התנהלות נכונה תוכל להסיר את החשדות כנגדך ולחזור לשגרת חיים ברוכה. הניצחון האמיתי שלך הוא ההצלחה לשמור על קשר בריא ופורה עם ילדיך.

   תלונת שווא בגירושין - שאלות נפוצות

   מדוע הגשת תלונת שווא בגירושין היא פעולה כה נפוצה?

   הגשת תלונת שווא בגירושין היא פעולה כה נפוצה עקב כך שהליך גירושין, מלווה לרוב בסערת רגשות מצד שני בני הזוג, שורר ביניהם "דם רע" ולעתים קרובות הם מוכנים לעשות כל דבר שיוביל לכך שחייהם המשותפים עם בן זוגם יסתיימו כמה שיותר מהר. הם מגישים תלונות שווא כנגד בן זוגם כי הם מאמינים שהתלונות תעזורנה להן במסגרת ההליך המשפטי המתנהל במסגרת הגירושין.

   מהן ההשלכות של תלונת שווא בגירושין?

   הגשת כל תלונת שווא, בין אם בגירושין ובין אם לא, היא עבירה פלילית. כשמדובר בתלונת שווא בגירושין, הדבר אף עשוי לגרום לכך שבן הזוג שנגדו הוגשה תלונת השווא – יפתח רגשות שליליים עוד יותר כנגד בן זוגו, ולכן הוא לא יהיה מוכן, במסגרת הליך הגירושין, לפשרות למיניהן – שאולי היה מסכים להן לולא הגשת תלונת השווא. כך, הליך הגירושין הופך לרע עוד יותר עבור בני הזוג, ואם יש להם ילדים משותפים – הרי שגם עבורם.

   הוגשה נגדי תלונת שווא בגירושין – מה אני יכול וצריך לעשות?

   יש לפנות לעורך דין ולפרט בפניו את כל השתלשלות האירועים שככל הנראה הובילו להגשת תלונת השווא. כך עורך הדין יידע כיצד נכון להתמודד עם תלונה ספציפית זו. כמו כן, חשוב לאסוף ראיות קיימות – מסמכים שונים, הקלטות שיחות עם בן הזוג, תצלומים וכדומה – על מנת להוכיח שמדובר בתלונת שווא. בנוסף לראיות אלה, כדאי ליצור ראיות חדשות, למשל – להקליט שיחות עם בן הזוג ולנתב אותן באופן שיגרום לאחרון למעוד בלשונו ובכך, למעשה, להוכיח שהתלונה שהגיש היא תלונת שווא.

   האם ניתן לבטל תלונת שווא בגירושין?

   התשובה לכך חיובית. כל אדם שהגיש תלונת שווא יכול לבקש לבטלה. לצד זאת, חשוב להבהיר שאדם המעוניין לעשות כן צריך לפנות לעורך דין, שהודות לנסיונו יודע מה כדאי לעשות כדי להגביר את הסיכוי לכך שהתיק יסגר מבלי שיוגש כתב אישום.

   *הכתוב בכל המאמרים באתר תלונת שווא Defense-Lawyer לא מהווה תחליף לעצה משפטית, חוות דעת או בחינה משפטית. העושה שימוש בתוכן, עושה זאת על דעתו ואחריותו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-8041822 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף